Категорія:Портфоліо викладача/Факультет АДОМ

Матеріал з Вики ХНУГХ им.А.Н.Бекетова
Версія від 17:56, 3 квітня 2018, створена Oleksandr.Lyalin (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головна Факультет менеджменту Факультет АДОМ Будівельний факультет Факультет ЕП Факультет ІМЕМ Факультет ЕОМ‎‎ Факультет ТСТ Факультет по роботі з іноземними студентами‎‎‎ Ректорат


Посилання

сайт Факультету АДОМ

Головна Деканат Підрозділи Кафедри

Факультет АДОМ Харківського національного університету імені О.М.Бекетова

Історія факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва бере свій початок у 1922 р., коли у структурі Всеукраїнського технікуму комунального господарства був створений житлово-будівельний факультет. Протягом 1930-х років на базі факультету почали готувати фахівців з містобудування, паркового будівництва, а згодом і цивільного будівництва. У ті роки на факультеті (який входив вже до структури Харківського інституту комунального господарства) працював видатний вчений, академік архітектури О.М. Бекетов, який надав високу оцінку діяльності Харківського інституту інженерів комунального будівництва та Всеукраїнського центру архітектурно-художньої і будівельно-технічної освіти, який діяв при інституті. О.М. Бекетов став одним із фундаторів архітектурної школи інституту, приймав участь у створенні архітектурного кабінету та архітектурної майстерні. Він передав у фонди інституту свою приватну бібліотеку з історії архітектури. Творча і педагогічна спадщина О.М. Бекетова і досі є базисом для підготовки висококваліфікованих студентів-архітекторів.

Крім О.М.Бекетова у довоєнний період в інституті викладали такі видатні вчені як Ф.А. Черноморченко, А.М. Гінзбург, О.Л. Ейнгорн, О.В. Лінецький, О.І. Колесников, В.М. Петі та багато інших. Підготовка фахівців з будівництва та архітектури продовжувалася в ХІІКБ і у буремні роки війни. У 1942 р., згідно з розпорядженням Народного комісаріату комунального господарства УРСР, були організовані нові факультети, у тому числі і будівельний на якому готували спеціалістів з цивільного і промислового будівництва. Крім того було відкрито і архітектурний факультет. Впродовж 1970-х – 1980-х років містобудівельний факультет очолювали: Б.І. Дмитрієв, Л.М. Окуневський, О.П. Сівцов, Ю.Т. Лупан, Б.М. Коржик, М.П. Бурак, В.І. Лусь, Т.Д. Рищенко. У 2015 р. факультет було реорганізовано, на його базі було утворено будівельний факультет та факультет архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва. Зараз на Факультеті АДОМ здійснюють підготовку бакалаврів, спеціалістів і магістрів 6 випускових кафедр:

- кафедра будівельних конструкцій (зав. каф. професор Шмуклер В.С.);

- кафедра механіки грунтів, фундаментів та інженерної геології (зав. каф. доцент Кічаєва О.В.);

- кафедра теплохолодопостачання (зав. каф. професор Шульга М.О.);

- кафедра будівельного виробництва і будівельних матеріалів (зав. каф. професор Конд-ращенко О.В.);

- кафедра геоінформаційних систем, оцінки землі ті нерухомого майна (зав. каф. професор Мамонов К.А.);

- кафедра лісового та садово-паркового господарства (зав. каф. професор Ткач В.П.).

Серед 64 викладачів, які працюють на факультеті - 7 докторів наук, 9 професорів, 24 кандидата наук, 23 доцентів, 2 дійсних академіків і членів кореспондентів галузевих академій наук України, 3 лауреати Державної премії України, 9 членів союзу архітекторів України, 2 члени IKOMOS.

На факультеті навчається більше 600 студентів, з них понад 100 - іноземні громадяни. Загальний ліцензійний обсяг на підготовку бакалаврів з напряму «Архітектура» становить 100 місць, за напрямом «Будівництво» спеціальності «Міське будівництво та господарство» - 150 місць, за напрямом «Садово-паркове господарство» - 30 місць, за напрямом «Лісове господарство» - 40 місць.

Ліцензійний обсяг підготовки магістрів архітекторів за спеціальністю «Містобудування» становить 50 місць, «Архітектура будівель і споруд» - 25 місць, «Дизайн архітектурного середовища» - 25 місць. Магістри спеціальності «Садово-паркове господарство» мають ліцензійний обсяг у 30 місць. Щорічний випуск фахівців з вищою освітою становить понад 150 осіб.

Активна співпраця факультету з широким колом підприємств та організацій дає можливість випускникам отримати перше робоче місце.

Серед партнерів - роботодавців, такі підприємства як: АТ «Трест Житлобуд-1», АТ «Проектний та науково-дослідний інститут», «Харківський ПромбудНДІпроект», Департамент управління містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради, Головне управління Держкомзему в Харківській області, СКП "Харківзеленбуд", УкрНДІЛГА ім. Г.М. Висоцького.

Реальне працевлаштування випускників факультету складає 91%. Випускники факультету в повній мірі реалізують отримані знання й успішно працюють керівниками провідних підприємств та органів державного управління. Факультет здійснює підготовку фахівців за напрямками денної та заочної форм навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнемями (ОКР):


Денна:

«БАКАЛАВР» ― ПРОМИСЛОВЕ ТА ЦИВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО, САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО, ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО.

«СПЕЦІАЛІСТ», «МАГІСТР» ― ПРОМИСЛОВЕ ТА ЦИВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО.

"МАГІСТР" - ПРОМИСЛОВЕ ТА ЦИВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО, САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО.

Заочна:

«БАКАЛАВР» ― ПРОМИСЛОВЕ ТА ЦИВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО, ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО.

«СПЕЦІАЛІСТ» ― ПРОМИСЛОВЕ ТА ЦИВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО;

«МАГІСТР» ― ПРОМИСЛОВЕ ТА ЦИВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО.



Друга вища освіта (заочна форма навчання):

«СПЕЦІАЛІСТ» - ПРОМИСЛОВЕ ТА ЦИВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО.


На будівельному факультеті функціонують такі кафедри:

- Кафедра механіки ґрунтів, фундаментів і інженерної геології;

- Кафедра теплохладопостачання;

- Кафедра будівельних конструкцій;

- Кафедра технології будівельного виробництва і будівельних матеріалів;

- Кафедра геоінформаційних систем, оцінки землі та нерухомого майна.


На факультеті викладають 10 докторів наук, 35 кандидатів наук.

Посиланна для перегляду профілю в [1]

Підкатегорії

Ця категорія має тільки таку підкатегорію.